InformacjeResident Evil

Gdzie można pobrać Resident Evil 3 Remake?

Popularność Resident Evil 3 Remake Download spowodowała, że kilka innych producentów wprowadziło do swoich gier podobne funkcje. W efekcie te podejście stało się normą branżową. Mieszkańcy Resident Evil 4 w pełni wykorzystali konsole Nintendo GameCube z trzema pełnymi środowiskami renderowanymi a każdy z nich miał świetnie zrealizowany kierunek artystyczny. Liczba wrogich NPC na ekranie znacznie wzrosła tak samo jak skala gry. Krytycy przyjęli ten tytuł z wyjątkowo dużym uznaniem. Ta seria jest jedną z najbardziej wpływowych gier wideo wszechczasów.

FULL DOWNLOAD

Pomimo masowego odejścia z serii elementów tradycyjnego horroru oraz przetrwania na rzecz bardziej zorientowanego na akcję stylu. W tej części twórcy nieco odeszli od elementów tradycyjnego horroru oraz trybu przetrwania na rzecz stylu, który jest bardziej zorientowany na akcję. Dzięki tej transformacji a także przesuniętej konstrukcji trzeciej osoby ta gra odniosła ogromny sukces. Twórca serii postanowił rozstać się z producentem Capcom i zaczął realizować inne projekty z nowymi studiami, takimi jak np. GameWorks.

Dwa lata później firma wydała ekskluzywny tytuł o nazwie Resident Evil: The Umbrella Chronicles. Po raz kolejny spróbowano zaadaptować model strzelanki do świata Resident Evil. Oznaczało to tyle, że gracze nie mieli możliwości poruszania się własnym tempem. Ta gra nie próbowała opowiedzieć nowej historii. Zamiast tego była zręcznościową strzelanką. Chodzi o to, aby powrócić do pierwotnych scenariuszy serii a w szczególności do oryginalnej rezydencji oraz wybuchu epidemii w Raccoon City. Natomiast ta gra nie pozwalała na swobodny ruch a klasyczne zarządzanie zapasami zostało całkowicie porzucone.

Zacznijmy od początków Resident Evil

Gracze musieli strzelać do wielu wrogów na ekranie oraz od czasu do czasu wybierać między dwiema ścieżkami. The Umbrella Chronicles spotkało się z wieloma pozytywnymi recenzjami. Większość krytyków pochwalało zabawne, intuicyjne wrażenia z działania. Wielu niestety uznało, że ta gra to nic innego, jak skok na kasę. Po odejściu McCombsa pojawiły się nowe kierunki rozwoju. Walki w grze miały o wiele wyższy priorytet niż tradycyjne elementy, a nawet oryginalne postacie. Chris i Jill Valentine jako postacie zostali poważnie przebudowani. Chris Redfield był współzałożycielem specjalnej jednostki anty-bioterrorystycznej. Dzięki temu stał się bardziej tajnym agentem niż, zgodnie z oryginalną koncepcją, funkcjonariuszem policji.

Narracja w grze została przeprowadzona w rewelacyjny sposób. Twórcy skupili się na sprawieniu, by gra była bardziej kinowa. Przez to Chris Redfield wygląda bardziej jak żołnierz, niż jak tajny agent czy policjant. Niestety wszystkie pozostałości po survival horror zostały całkowicie porzucone. Jednak patrząc z punktu widzenia rozgrywki to Resident Evil 5 jest naprawdę solidną grą akcji. Sterowanie jest bardzo intuicyjne, a system ekwipunku gier został przeprojektowany. Usunęli jednak możliwość wstrzymania akcji podczas wyszukiwania amunicji lub zdrowia. Liczba wrogów na ekranie też drastycznie wzrosła.

Dlaczego powstało Resident Evil?

Jednak kultowe rozwiązywanie zagadek prawie zostały usunięte, a wszelkie komunikaty ostrzegające o kończeniu się amunicji najzwyczajniej zniknęły. Teraz amunicję można znaleźć po zabiciu większości wrogów. Wydarzenia także stały się bardziej dojrzałe. Niestety niektóre są jeszcze bardziej nieznośnie i wymagają od gracza robienia głupich rzeczy, takich jak przenoszenie głazu, który przeszkadzał. To z pewnością zmieniło Resident Evil 5. Interfejs gry był intuicyjny i działał zaskakująco dobrze, ale nie pasował do tej serii. Wizualnie gra wciąż robi wrażenie pod względem ilości postaci na ekranie. Wszelkie animacje i projektu wyglądają po prostu świetnie a jakość wykonania modelu głównego bohatera jest na równi z obecnymi produktami. Tytuł ten spotkał się z wieloma zaskakująco solidnymi recenzjami. Większość krytyków docenia wysoką jakość grafiki i solidne wykonanie postaci.

Resident Evil 3 Remake Download

W tym samym czasie wydano Resident Evil: The Darkside Chronicles na konsolę Nintendo Wi. Gra zawierała bardziej klasyczne scenariusze z poprzednich tytułów serii Resident Evil. The Darkside Chronicles przeprowadzi gracza przez wydarzenia w Raccoon City. Do tej części wprowadzono kilka zmian, takich jak dostosowywanie borni oraz nową, chwiejną kamerę. Koncepcja kamery ostatecznie pogorszyła prezentację i sprawiła, że jej używanie było niewygodne. Z przyjemnością zobaczyłem zaktualizowany o nowocześniejsze elementy wizualne posterunek policji.

Jak pobrać Resident Evil 3 Remake Demo?

Dwa lata później firma wydała The Mercenaries 3D na Nintendo. Gra nie miała praktycznie żadnej historii a mechanika była słaba. Jednak podczas produkcji The Mercenaries ten sam zespół pracował również nad kolejnymi trzema tytułami zwanymi Resident Evil: Revelations. Revelations budują serię próby powrotu do survival horror. Niestety z powodu problemów z budżetem zostały zmuszone do przedwczesnego opublikowania. Przez tę sytuację zdecydowano się wyciąć wiele niedopracowanych elementów. Resident Evil 6 miała na nowo zdefiniować survival horror jednak w ostatnim roku rozwoju gry producent opublikował oświadczenie, że gra zmieniła się z horroru, ponieważ ten rynek jest zbyt niszowy i nieopłacalny.

Wszystkie elementy zostały uproszczone tak, aby gra była bardziej dostępna dla zwykłej publiczności. Gra rozpoczyna się natychmiast od niekoniecznie potrzebnych wydarzeń. Akcja na ekranie szybko przekształca się w serię liniowych akcji z nadmierną ilością wybuchów. Inni, którzy nie byli zainteresowani oryginalną serią gier twierdzą, że samo doświadczenie było słabe ze względu na słabą implementację wydarzeń. Drugim powodem była słaba i krótka historia oraz bezmyślne działanie. Resident Evil 6 sprzedawało się dobrze, ale Capcom dostał wyraźny sygnał, że trzeba coś zmienić.

Oboje razem pracują nad tym, aby uciec z więzienia. Ta historia jest jedną z bardziej interesujących i daje nam nieco więcej wglądu w działania Claire i Barry’ego. Ten tytuł cechuje mniejszy nacisk na akcję i znacznie więcej na temat horroru i układanki. Gracze muszą mądrze wykorzystać obie postacie zważając na ich mocne i słabe strony. Na przykład, gracze przejmują kontrolę nad Claire, która może posługiwać się bronią palną, lub Moirą, która może świecić latarką w otoczeniu i szukać niewidocznych zasobów. Wizualnie gra wygląda całkiem przyzwoicie. Środowisko zupełnie nie oddaje możliwości tej gry. Większość rozgrywki ma miejsce w nudnych środowiskach przemysłowych.

Resident Evil z grą do e-sportu?

W 2016 roku Capcom wydało kolejny tytuł z nadzieją, że wkroczy na scenę e-sportu w kategorii strzelanek. Ten tytuł okazał się jednak katastrofą, miał nudne środowisko i nikt nie chciał w to grać. Zamiast przedstawić serię misji na mapach dla wielu graczy to stworzyli misje, który często polegały na zabiciu określonej liczby odradzających się zombie. Gra spotkała się z negatywnymi recenzjami i jest jedną z najniżej ocenianych gier w serii.

Resident Evil 3 Remake Torrent

Po średnim przyjęciu Resident Evil 6, Capcom postanowił zaprzestania swoich wcześniejszych koncepcji dotyczących dalszych działań ukierunkowanych na akcję. Zamiast tego rozpoczął pracę nad tytułem ukierunkowanym na horror. I tak powstała kolejna część, czyli Resident Evil 7. Opowiadania są bardziej mroczne i widać zachodnie podejście. Resident Evil 7 nie będzie się już koncentrować na początkowej obsadzie postaci, którym oddajemy cześć (np. Jill Valentine). Zamiast tego wprowadzi całkowicie nową obsadę.

Ethan został uwięziony i źli ludzie go ścigali. Gracz będzie bardziej wrażliwy niż kiedykolwiek wcześniej i będzie traktował broń palną jako obronę ostateczną. Natomiast wykorzystanie podstępu okaże się najcenniejszym narzędziem pozwalającym na ominięcie niebezpieczeństwa. Trzeba będzie znaleźć różne klucze i przełączniki, aby otwierać nowe drzwi i pomieszczenia w rezydencji Baker. Jednocześnie trzeba będzie zadbać o uzupełnienie zdrowia i amunicji. Zamiast wyglądać jak zombie lub być kompletnie oszpeconymi potworami to rodzinka wygląda jak zupełnie normalni ludzie. Im więcej czasu spędzasz z tymi różnymi osobami, tym więcej uczysz.

Podsumowanie historii Resident Evil 3 Remake

Dodany punkt widzenia z perspektywy pierwszej osoby pozwolił graczowi na łatwiejsze wyświetlanie niepokojących obrazów. Resident Evil 7 jest z pewnością najlepszym w serii z niemal fotorealistycznym projektem środowiskowym. Fani dosłownie pokochali wspaniale zaprojektowaną rezydencję Bakera oraz świetną narrację. Oprócz dobrze zaimplementowanej perspektywy kamery pierwszoosobowej, Resident Evil wreszcie powróciło do klasycznego survival horroru. Dzięki temu zyskali pozytywny odbiór fanów.

Pomysł na odnowienie Resident Evil 2 ciągnął się przez lat. Oficjalnie nie ogłoszono go do jesieni 2015 roku. Ostatecznie projekt ujawniono podczas konferencji dla nastolatków w Teznie. Wówczas pokazano pełny zwiastun pokazujący Remake z niemal dokładnym odtworzeniem otoczenia z oryginalnej gry. Capcom zdecydował, że nowy remake będzie wymagał bardziej nowoczesnego projektu kamery. Dzięki temu będzie można stworzyć bardziej przerażające wrażenia zarówna dla fanów, jak i nowicjuszy. Ułożenie komisariatu policji jest takie samo. Zastosowano kilka drobnych poprawek, takich jak nowe pokoje, różne drzwi i klucze otwierane w innej kolejności.

Pewne jest to, że będzie znaczenie bardziej wciągająca dzięki zastosowaniu o wiele lepszej narracji. Jeśli odniesie sukces, to może to być jedna z najlepszych odsłon serii Resident Evil. Ciekawe, czy producenci postanowią stworzyć remake kolejnego klasycznego wydania, czy może pokuszą się o całkowicie nową historię. Bez względu na to, dokąd pójdą, niezaprzeczalne jest to, że cała seria Resident Evil miała ogromny wpływ zarówno na gatunek survival horror jak i gry wideo jako całość.

A Wy co myślicie? Jesteście podekscytowani Resident Evil 3 Remake? Które gry z serii Resident Evil należały do Waszych ulubionych? Daj znać w sekcji komentarzy!

FULL DOWNLOAD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.